Miről szól tehát a kurzus?
Az Eduline online videós felvételi tájékoztatójában minden információt megtalálsz a 2018-as felvételiről – érthetően, magyarázatokkal és példákkal. Már tudod, milyen terület érdekel, de szakot még nem választottál? Megmutatjuk, hol szerezheted be azokat az infókat, amelyek segítenek a döntésben – miért érdemes megnézni a tanrendet, hol találod a magyar egyetemek és főiskolák alap-, osztatlan és mesterszakjainak, felsőoktatási szakképzéseinek teljes listáját, honnan tudhatod meg, hogy a kiválasztott szak friss diplomásai milyen fizetésre számíthatnak a munkaerőpiacon?
Összegyűjtjük a legfontosabb dátumokat és határidőket, elmagyarázzuk, mit jelentenek a leggyakrabban használt – időnként egészen furcsa – felsőoktatási kifejezések, mint az önköltség, a hallgatói nyilatkozat vagy az állami ösztöndíj, megmutatjuk, hogy mit jelez a meghirdetett szakok mellett szereplő A, K, N betű.
Segítünk eldönteni, hogy milyen tantárgyakból jelentkezz emelt szintű érettségire, érdemes-e nyelvvizsgát tenned tavasszal, vagy inkább a nehezebb – egyben több pontot érő – érettségire érdemes készülnöd angolból, németből vagy más nyelvből. Velünk könnyedén kiszámolhatod, hány ponttal szállsz be a 2018-as felvételi versenybe: részletesen elmagyarázzuk, hány pontot ér a felvételin egy négyes matekból, egy 70 százalékos magyarérettségi vagy egy OKTV-helyezés.
Akkor is érdemes velünk tartanod, ha nem idén érettségizel, hanem évekkel ezelőtt – esetleg a „régi”, egyszintű rendszerben – vizsgáztál, így egy tárgyból sincs emelt érettségid. Megmutatjuk, milyen lehetőségeid vannak a 2018-as felvételin.
Miben leszünk segítségedre?
- segítünk regisztrálni a Felvi.hu online jelentkezési rendszerébe
- végigvezetünk a jelentkezési folyamaton
- megmutatjuk, hol és mikor kell „entert” nyomnod vagy rákattintanod az „küldés” gombra
- ha végignézed videóinkat, a hitelesítéssel sem lesz problémád – akkor sem, ha eddig még nem is hallottál a hitelesítésről
- végül elmagyarázzuk, hogyan húzzák a ponthatárokat és válaszolunk a leggyakrabban előkerülő kérdésekre
Ha tavaly 434 volt a ponthatár, vajon idén is annyi lesz? Hogyan fordulhat elő, hogy egy fizetős képzésen magasabb ponthatárt húznak, mint az államilag támogatott szakon? Hány pontot kell szerezned ahhoz, hogy egyáltalán esélyed legyen a felsőoktatási felvételin? Milyen alap- és osztatlan szakokon húznak „előzetes” ponthatárokat, és vajon azok változhatnak-e júliusig?
Tarts velünk, és minden kérdésedre megkapod a választ!